Discussion about this post

User's avatar
David Jelinek's avatar

Nyilván az, de amíg a taxislobbi ki tudja harcolni magának a privilégiumokat, addig ez lesz.

Majd amikor a budapesti lakosoknak ebből elege lesz, és választott képviselői által olyan szabályozást fogad el, ami szétveri ezt a kartellt. Addig fölösleges a szabadpiaci versenyről beszélni, mert szerintem a probléma politikai (járadékvadászat).

Amúgy meg sokat megírták már, hogy a NER alatt a gyenge, rosszul szervezett érdekcsoportok meg lettek szívatva, a jól szervezett, érdekérvényesítésre képes csoportok (pl. taxisok) nem.

No posts

Ready for more?